Domov pro seniory Heřmanův Městec
Zřizovatel: Hlavní město Praha

Ubytování

 • Služba Domova pro seniory je poskytována ve 2 budovách a její kapacita je 75 míst. V budově zámku je 59 míst, v přízemí zámku je část stanice A, v prvním patře je druhá část stanice A (převážně pro imobilní uživatele), v podkroví je stanice E.
  Dalších 16 míst je ve vedlejší budově zvané „vila“, vzdálené od zámku asi 100 metrů.
 • Na zámku i ve vile je zajištěn bezbariérový přístup, tak aby uživatelé mohli využívat posezení na nádvoří (ve vile na zahradě), aby měli přístup do zámeckého parku, do oázy i do města. V obou budovách jsou osobní výtahy, na zámku dále sedačkový výtah a plošina. Na stanici E – v podkroví je 9 míst, které mají bariéru (od výtahu do pokoje je nutné překonat 4-6 schodů).
 • Pokoje ve vile jsou jednolůžkové s chodbičkou a s vlastním hygienickým zařízením, které je vybaveno WC a umyvadlem. Koupelna je vždy na každém patře. V přízemí vily je společná místnost s kuchyňským a internetovým koutem, která slouží také jako jídelna. Na zámku jsou pokoje dvoulůžkové - 13, jednolůžkové - 33. Většina jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů má vlastní hygienické zařízení (umyvadlo a WC). Pokoje bez vlastního hygienického zařízení jsou vybaveny umyvadly s teplou a studenou vodou. WC a koupelny jsou na každé stanici v dosahu pokojů.
 • Ke standardnímu vybavení pokoje náleží lůžko (převážně polohovatelné) s přikrývkou, polštářem a ložním prádlem (uživatel může mít i své vlastní), noční stolek, šatní skříň se zabudovaným trezorem, stůl, židle, polička, zrcadlo a odpadkový koš.
  Pokoj je možné si dovybavit dalším vlastním nábytkem, TV, rozhlasovým přijímačem, lednicí a osobními věcmi dle prostorových možností. Každý pokoj je vybaven signalizací pro přivolání personálu. Na zámku je také umístěna požární signalizace.
 • Na zámku je jídelna v přízemí, kam docházejí mobilní uživatelé. Imobilním uživatelům zajišťujeme rozvoz stravy na pokoje. Na každé stanici je kuchyňský kout s varnou konvicí, vařičem, mikrovlnou troubou, společný prostor k posezení, aktivitám nebo sledování TV.
 • Na zámku jsou i další společné prostory - salonek, beseda, rytířský sál, posezení na chodbách apod.
 • Úklid, praní a drobné opravy prádla zajišťuje domov.
 • Uživatel je při příchodu ubytován na pokoj tak, jak je domluveno při jednání se zájemcem a písemně doloženo uzavřenou smlouvou. Pokud má uživatel v průběhu pobytu zájem o přestěhování na jiný pokoj, podá si písemnou žádost u sociální pracovnice. Při stěhování na jiný pokoj má uživatel zajištěnou podporu dle domluvy s klíčovým pracovníkem.