Domov pro seniory Heřmanův Městec
Zřizovatel: Hlavní město Praha

Ubytování

  • domov se zvláštním režimem je umístěn v budově zámku v přízemí za recepcí a v části 1. patra. Kapacita služby je 52 míst. Máme dvě oddělení – stanici B a stanici C.
  • Bezpečnost uživatelů je zajištěna kódovacími dveřmi, kterými jsou vybaveny obě stanice. Stanice C má vytvořen bezbariérový přístup do ohrazené části parku – do oázy, který je vybaven altánem, lavičkami, v létě slunečníky a je určen pro všechny uživatele.
  • Pokoje jsou jednolůžkové - 4, dvoulůžkové – 24. Pokoje jsou vybaveny umyvadly s teplou a studenou vodou, některé pokoje mají vlastní WC a umyvadlo. Pokoje bez toalety mají v dosahu WC na chodbě.
    Ke standardnímu vybavení pokoje náleží polohovatelné lůžko s přikrývkou, polštářem a ložním prádlem (uživatel může mít i své vlastní), noční stolek, šatní skříň se zabudovaným trezorem, stůl, židle, polička, zrcadlo a odpadkový koš.
    Pokoj je možné si dovybavit dalším vlastním nábytkem, TV, rozhlasovým přijímačem a osobními věcmi dle prostorových možností. Každý pokoj je vybaven signalizací pro přivolání personálu. Na zámku je také umístěna požární signalizace.
  • Každé oddělení má k dispozici jídelnu, kam mobilní uživatelé docházejí. Imobilním uživatelům zajišťujeme rozvoz stravy na pokoje. Jídelny jsou vybaveny kuchyňkou s lednicí, varnou konvicí a mikrovlnou troubou.
  • Úklid, praní a drobné opravy prádla zajišťuje domov.
  • Uživatel je při příchodu ubytován na pokoj tak, jak je domluveno při jednání se zájemcem a písemně doloženo uzavřenou smlouvou. Pokud má uživatel v průběhu pobytu zájem o přestěhování na jiný pokoj, podá si písemnou žádost u sociální pracovnice. Při stěhování na jiný pokoj má uživatel zajištěnou podporu dle domluvy s klíčovým pracovníkem.