Domov pro seniory Heřmanův Městec
Zřizovatel: Hlavní město Praha

Zdravotní a ošetřovatelská péče

 • Domov poskytuje uživatelům lékařskou a zdravotní péči. Každý uživatel má možnost vybrat si ošetřujícího lékaře a zdravotní pojišťovnu. V domově ordinuje praktický lékař.

  Ordinační hodiny:
  Pondělí 12,30 - 15,00 hod.
  Úterý 12,45 - 13,30 hod. ( jen pro objednané)
  Středa 10,30 - 13,00 hod.
  Čtvrtek 12,45 - 13,30 hod. ( jen pro objednané)
  Pátek 12,30 - 14,30 hod.

  Do domova dojíždějí také specialisté – neurolog, psychiatr, ortoped.
 • Odbornou zdravotní péči zajišťují všeobecné zdravotní sestry, které ve spolupráci s lékařem zajišťují uživatelům odborné zdravotnické úkony např. polohování imobilních uživatelů, aplikaci a zajištění léků, ošetření dekubitů, odběry biologického materiálu, vyšetření glykemie, rehabilitaci chůze apod. V případě, že uživatel potřebuje jiné odborné vyšetření, je mu vždy zajištěn doprovod a je odeslán na specializované pracoviště. V případě potřeby hospitalizace na psychiatrii spolupracuje domov s Psychiatrickou nemocnicí v Havlíčkově Brodě.
 • Specializované rehabilitační výkony ordinované odborným lékařem zajišťujeme po dohodě s odborným fyzioterapeutem ve městě.
 • Vyškolení pracovníci přímé péče pracují s uživateli podle konceptu Bazální stimulace. Bazální stimulace je moderní ošetřovatelský koncept podporující vnímání, orientaci, komunikaci a pohybové schopnosti člověka. Umožňuje i uživatelům v těžkém stupni demence vnímat své tělo i své okolí a navazovat určitý druh komunikace. Tato metoda dává ošetřovatelské péči terapeutickou úroveň.
 • Informace o zdravotním stavu oznamuje pouze lékař osobám, které určil uživatel.